Wszystko dla pięknego ciała
ikona RSS ikona email
 • Zabieg parafinowy na stopy i jego efekty

  Data publikacji: 1/06/2019 urodziwa Brak komentarzy

  Zbliżające się lato to czas, w którym warto zadbać o swoje stopy. Wiele osób stosuje w tym celu parafinę kosmetyczną. Co należy wiedzieć na temat tego zabiegu? Czy parafina na stopy rzeczywiście daje tak dobre efekty?

  Parafina kosmetyczna – czym jest?

  Parafina, którą uzyskuje się poprzez destylację ropy naftowej, to bezbarwny preparat, często stosowany w kosmetyce. Produkt ten może w znacznym stopniu poprawić kondycję skóry przede wszystkim poprzez jej wygładzenie i nawilżenie. Nakładana parafina na stopy skutkuje stworzeniem powłoki, która zatrzymuje ciepło, rozszerza pory, a do tego usprawnia krążenie krwi i relaksuje. W wielu wypadkach zastosowanie takiego rozwiązania polecane jest wszystkim tym, którzy mają problemy z osteoporozą czy bólami reumatycznymi. Sporo osób odwiedza salony kosmetyczne, chcąc wykonać tego typu zabieg w pełni profesjonalnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zakupić parafinę w drogerii i nałożyć ją samemu w domu.

  zadbane paznokcie

  Efekty działania zabiegu parafinowego

  Wiele osób zastanawia się, czym skutkuje tak naprawdę zastosowanie parafiny na stopy. O efektach najlepiej przekonać się, wykonując zabieg – trwa on nie dłużej niż 30 minut, a do tego jest przyjemny i łatwy w przeprowadzeniu. W rezultacie otrzymuje się przyjemne w dotyku, miękkie, nawilżone stopy. Skóra na nich staje się gładka, elastyczna, pozbawiona niemiłej szorstkości i twardości. Zakładanie latem odkrytych butów przestaje być problemem. Parafina dobrze radzi sobie z suchością czy popękanymi piętami. Dodatkowym efektem zabiegu jest uczucie ulgi i ukojenia dla zmęczonych nóg.

  Komentowanie jest wyłączone.