Wszystko dla pięknego ciała
ikona RSS ikona email
 • Manicure francuski

  Data publikacji: 15/03/2021 urodziwa Brak komentarzy

  Manicure francuski, nazywany również jako french, jest to wciąż bardzo popularny i lubiany przez kobiety styl malowania paznokci. Jego największą zaletą jest uniwersalność, sprawdza się świetnie, zarówno w pracy, jak i do codziennych stylizacji oraz spotkań towarzyskich i biznesowych.

  Manicure francuski sprawia, że dłonie wyglądają bardzo estetycznie i elegancko. Ta elegancka i subtelna forma zdobienia paznokci wygląda dobrze u każdej kobiety.

  Manicure francuski – na czym polega?

  French polega na pomalowaniu całej płytki paznokcia na jasny, naturalny kolor. Najczęściej wybieranym odcieniem jest transparentny róż lub beż. Oczywiście można użyć innych odcieni lub lakieru bezbarwnego. Na tak przygotowana płytkę na wystające poza opuszki palców paznokcie nakłada się kryjący, biały lakier. Całość utrwala się bezbarwnym lakierem.

  To klasyczny sposób podejścia do francuskiego manicure. Wiele kobiet decyduje się na odważniejsze połączenia kolorystyczne i mieszanie barw, np. cała płytka pomalowana na odcień limonkowy a końcówki na neonowy żółty.

  French – manicure klasyczny czy hybrydowy?

  Sposób wykonania manicure zależy od indywidualnej decyzji kobiety. Wykonanie manicure klasycznego w stylu frencz będzie trwało krócej, jednak jego trwałość w porównaniu z manicure hybrydowym będzie również krótsza. Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzyma się na paznokciach nawet do dwóch tygodni. Różnica będzie również w czasie usunięcia manicure. Klasyczny zostanie usunięty zwykłym zmywaczem do paznokci. Usunięcie hybrydy potrwa dłużej i niezbędne do tego będzie użycie specjalnego zmywacza z acetonem.

  Komentowanie jest wyłączone.