Wszystko dla pięknego ciała
ikona RSS ikona email
 • Pękanie paznokci – poznaj przyczyny problemu

  Data publikacji: 3/04/2022 urodziwa Brak komentarzy

  Zdrowe paznokcie są gładkie, pozbawione plam i przebarwień. Nie mają zatem wgłębień ani rowków, chociaż mogą tam występować pionowe grzbiety. Pęknięte, łamliwe czy rozdwojone paznokcie mogą być sygnałem wskazującym na problemy zdrowotne. Czym jest zatem spowodowane  pękanie paznokci i jak sobie poradzić z tym problemem? Okazuje się, że istnieje kilka skutecznych sposobów, aby przywrócić paznokciom blask i zdrowy wygląd.

  Pękające paznokcie – przyczyny

  Najpopularniejszy powód pękania paznokci jest bardzo trywialny i naturalny- jest nim starzenie. Wraz z upływem czasu paznokcie stają się zdecydowanie cieńsze i bardziej wrażliwe, przez co szybciej ulegają pękaniu. Problem towarzyszy najczęściej kobietom po 60 roku życia, ale może również pojawiać się wśród mężczyzn. Objawem towarzyszącym w takiej sytuacji są również charakterystyczne łuszczenie płytki oraz widoczne wypukłości. Starzenie nie jest jednak jedyną przyczyną problemów z paznokciami. Wpływ na ich pękanie mogą mieć także: nieprawidłowa dieta, która skutkuje licznymi niedoborami minerałów istotnych dla prawidłowego rozwoju paznokci, a także działanie silnych detergentów, nieprawidłowa pielęgnacja czy stylizacja paznokci.

  pękanie paznokci

  Jak wyleczyć pękające paznokcie wzdłuż?

  Aby zadbać o zdrowe i mocne paznokcie, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na dietę. W drugiej kolejności na pielęgnację. Przed pójściem spać warto zaaplikować na paznokcie i skórki krem mocznikowy lub olej mineralny, a potem założyć bawełniane rękawiczki. W ciągu dnia należy regularnie nakładać krem do rąk.

  Komentowanie jest wyłączone.